ΠΡΟΤΥΠΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
   Αρχική      Περιγραφή      Διδάσκοντες      Μαθητές      Ωρολ.πρόγραμ.      Εκδηλώσεις - Δραστηριότητες      Η Πόλη μας      Συνδέσεις      Επικοινωνία      Ιστολόγιο

Πρόσκληση εκδήλωσης για τον Εορτασμό της Ευρωπαϊκής Νύχτας Μουσείων 2013

Εορτασμός Ευρωπαϊκής Νύχτας Μουσείων 2013

Παρουσιάσεις Δικτύων Σχολείων Β/βάθμιας με κέντρο το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας Κυριακή 12 Μαϊου 2013, ώρα έναρξης 18.00

Το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών σε συνεργασία με τo Τμήμα Πολιτιστικών Θεμάτων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Ν. Αχαϊας παρουσιάζει τα «Δίκτυα των Σχολείων Δευτεροβάθμιας με κέντρο το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας», την Κυριακή 12 Μαϊου 2013, ώρα έναρξης 18.00.

Η εκδήλωση πραγματοποιείται στο πλαίσιο του Εορτασμού της Ευρωπαϊκής Νύχτας Μουσείων 2013. Η Ευρωπαϊκή Νύχτα Μουσείων δημιουργήθηκε το 2005 από το Γαλλικό Πολιτισμού και Επικοινωνίας. Σήμερα Εορτασμός υποστηρίζεται από το Διεθνές Συμβούλιο Μουσείων (ICOM) και την UNESCO και στόχος του είναι να ανοίξουν τα μουσεία σε νέα είδη κοινού.

Χάρτης περιοχής
    Πανεπιστήμιο Πατρών -> Διοίκηση-Υπηρεσίες -> Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας (10)
    Παράδειγμα χάρτη Πανεπιστημίου Πατρών

ΠΡΟΤΥΠΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ