ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ
   Αρχική      Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας      Περιγραφή      Διδάσκοντες      Μαθητές      Ωρολ.πρόγραμ.      Εκδηλώσεις - Δραστηριότητες      Ερευνητικές Εργασίες      Όμιλοι      Η Πόλη μας      Συνδέσεις      Επικοινωνία      Ιστολόγιο

Τελετή αποφοίτησης τελειοφοίτων

1ο Μαθητικό Συνέδριο Πολιτιστικών Προγραμμάτων Τοπικής Ιστορίας με θέμα: «Εστιά(ΖΩ) στον τόπο μου»

Θεατρική Παράσταση 2014-2015

Ένας βλάκας και μισός

Συμμετέχουμε στο 5ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας
που θα πραγματοποιηθεί στις 2,3 και 4 Απριλίου στο 1ο Λύκειο Πατρών Ανθούπολη.

Ζωντανή μετάδοση στη διεύθυνση:

Tα έργα μας είναι:

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 2014-15

Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Προγραμματισμού
11-17 Οκτωβρίου 2014 #codeEU

1η Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού

Θεατρική Παράσταση

Υπάρχει και φιλότιμο

Το σχολείο μας κατόπιν προσκλήσεως του Τμήματος Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών, διαγωνίσΘηκε μαζί με άλλα 10 σχολεία (Πειραματικά, Αρσάκεια και Κολέγια) στο Workshop του Διεθνούς συνεδρίου:
9-11 April 2014 | Athens International Conference Centre Megaron

Workshop: Industrial Technologies for Schools

Οι μαθητές της Β' τάξης Τεχνολογικής κατεύθυνσης: Θεόδωρος Κυριαζής, Γεώργιος Μποζίκας, Δημήτριος Παπαδόπουλος, Ηλίας Παπαδόπουλος, Σταμάτιος Σταματίου-Κώνστας και Ιωάννης-Δημήτριος Τσεκούρας, εκπόνησαν πρωτότυπη εργασία με τίτλο:"Germ – repellent money" και αντικείμενο την νανοτεχνολογία. Η παρουσίαση της εργασίας έγινε στο Μέγαρο Μουσικής την Παρασκευή 11 Απριλίου 2014 στην αίθουσα Αλεξάντρα Τριάντη. Τα αποτελέσματα του διαγωνισμού ανακοινώθηκαν στο τέλος του Εργαστηρίου. Οι νικήτριες ομάδες ήταν 1.Zanneio Model Experimental Lyceum 2.Arsakeio Lyceum of Patras 3.Varvakeion Model Experimental Lyceum & Evangeliki Model School of Smyrna.

Υπεύθυνοι καθηγητές:
Μαρία-Ροζίτα Τσελεπή ΠΕ04.04 (Διευθύντρια),
Ευαγγελία Κουνάβη ΠΕ19, Ειρήνη Κοτζαμανίδη ΠΕ04.01, Δημήτριος Κορφιάτης ΠΕ04.01 και Αντώνιος Δελλατόλας ΠΕ09.

Πρόγραμμα Συνεδρίου

Συμμετείχαμε στο 4ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας
που πραγματοποιήθηκε στις 3,4 και 5 Απριλίου στο 1ο Λύκειο Πατρών Ανθούπολη με τα έργα:

ΗΜΕΡΙΔΕΣ 2013-2014